SZKOŁA PODSTAWOWA
IM.HENRYKA SIENKIEWICZA
W SULĘCINIE
Z OSTATNIEJ CHWILI
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
"BEZPIECZNIE NA WSI MAMY - WYPADKOM ZAPOBIEGAMY"
Wycieczka rowerowa do Garbów klasy 6 i 7, zabawa w pochody, przygotowanie ogniska, pieczenie kiełbasek. Zabawy ruchowe : w 2 ognie.
TURNIEJ WIEDZY O POLSCE I POLAKACH - 24.05.2018r.
Uczniowie klas IV-VII mogli sprawdzić swoją wiedzę z języka polskiego, historii, geografii i przyrody. Rozpoznawali posiacie historyczne i zabytki Polski. Reprezentowali wiedzę ze znajomości samorządu lokalnego, pracowali z mapą wymieniając sąsiadów naszego kraju i stolice państw. Mieli okazję sprawdzić się w gramatyce i ortografii polskiej, która do łatwych nie należy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się "łamańce językowe" i rozsypanki wyrazowe, które były dla uczestników turnieju dużym wyzwaniem.
W czasie dobrej zabawy sprawdziliśmy swoją wiedzę o Polsce i Polakach w roku stulecia niepodległości.
MAJÓWKA Z MAMĄ
Dnia 18 maja 2018 roku w Naszym Przedszkolu odbyło się spotkanie pt. "MAJÓWKA Z MAMĄ". Przedszkolaki wraz z mamami brały udział w warsztatach, które podzielane były na dwie części:
1) zabawy matematyczne, orientacyjno-porządkowe,
2) praca plastyczna "wiosenny wianuszek".
Zakończeniem była kawa i ciastko dla każdego. Wszyscy świetnie się bawili i wspólnie pracowali.
KONIŃSKA DRUKARNIA DZIEŁOWA
TRAMPOLANDIA - PARK TRAMPOLIN W KONINIE
WYCIECZKA DO TORUNIA
W dniach 9-10 maja 2018 roku uczniowie klas IV-VII pojechali na wycieczkę do Torunia. Biuro podróży „Fenix” z Poznania zadbało, aby wyjazd był ciekawy i pełen atrakcji.
Dzieci odwiedziły Centrum Popularyzacji Kosmosu - „Planetarium Toruń” i obejrzały wszechświat siedząc w wygodnych fotelach. Po smacznym obiedzie przeszły do Żywego Muzeum Piernika gdzie samodzielnie wykonały ciasto i upiekły dla siebie pierniki.
Nocleg zapewnił Zamek w Golubiu Dobrzyniu. Wieczorem w podziemiach dzieci obejrzały film dokumentalny. Śniadanie w formie bufetu szwedzkiego odbyło się w Sali Rycerskiej.
Przemierzając ulice miasteczka zwiedziły Golub Dobrzyń. Kolejnym punktem wycieczki było Centrum Nowości.
Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu.
Biblioteka szkolna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sulęcinie otrzymała dofinansowanie w
ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa . Dzięki dofinansowaniu udało się zakupić wiele nowości oraz odświeżyć zbiór lektur.Zakupy książek były konsultowane z nauczycielami , Samorządem Uczniowskim, Pubuliczną Biblioteka Pedagogiczną w Środzie Wlkp. , Biblioteką Publiczną Gminy Krzykosy oraz uczniami. Zakupiono i wprowadzono do księgozbioru szkolnego 288 pozycji. Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie. Zapraszamy po nowości do biblioteki szkolnej.
ZBIÓRKA NAKRĘTEK
FESTYN NAUKI I SZTUKI NA UAM W POZNANIU
MUZEUM SZTUK UŻYTKOWYCH
19.04.2018r. spotkanie z pisarzem zorganizowane przez Biblioteę Publiczną Gminy Krzykosy. Autor z charakterystyczną sobie swadą opowiadał o najbardziej, jego zdaniem, ciekawych momentach naszej historii, o roli kościoła katolickiego, o zmieniającej się władzy. Celnie ujął w swej książce te wszystkie aspekty, które czynią nasz naród bardziej żywiołowym nie oszczędzając również pewnych społecznych wad, jakimi są znieczulica, zazdrość, czy wręcz zawiść.
"POLSKI ŻYWIOŁ" - ROMANA PANKIEWICZA
"JEŻYCJADA"
Dnia 18.04.2018r. klasy IV i V wzięły udział w warsztatach literackich poświęconych książkom Małgorzaty Musierowicz. Na początku "Jeżycjady" oglądaliśmy ciekawą prezentację multimedialną opowiadającą o rodzinie Borejków. Następnie pani Iwona Kasprzak czytała krótkie fragmenty "Szóstej Klepki", podczas kiedy wszyscy uczniowie pilnie śledzili tekst. Po przeczytaniu czwarta klasa miała za zadanie , wymienić alfabetycznie wszystkie postacie występujące w tekście oraz ustalić czas i miejsce opowiadania. W tym czasie piąta klasa miała napisać plan wydarzeń oraz krótko opisać sytuację przedstawioną we fragmencie. Kolejnym zadaniem było narysowanie adrów filmowych do przedstawionego tekstu. Nadaliśmy mu tytuł: "Hrabia, tort, lord i mysz". Zajęcia bardzo nam się podobały, był to mile spędzony czas we wspólnym gronie.
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
W SZKOLE KLASY I-III
W GRZYBOWIE KLASY IV-VII
DZIEŃ MATEMATYKI
DZIEŃ KOBIET
WARSZTATY O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA
18 stycznia jest uznawany za Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.
Nie jest to jednak przypadkowa data. To właśnie 18 stycznia, 135 lat temu (1882 rok) urodził się twórca uwielbianego przez miliony, sympatycznego Kubusia Puchatka.Z okazji urodzin najsympatyczniejszego misia przeczytaliśmy książek pt. "Dzień Przyjaźni" opowiadającą o przygodach przyjaciół ze stumilowego lasu, rozwialiśmy zagadki oraz pomalowaliśmy Kubusia Puchatka farbami.
Kochana Babciu...
Kochany Dziadku...
OAZA ZIELENI konkurs fotograficzny
1 lutego 2018 roku w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego odbyła się uroczystość rozdania nagród w konkursie Oaza zieleni w różnych porach roku na terenie objętym działaniem Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu i jej 9 placówek filialnych z Gniezna, Międzychodu, Obornik, Swarzędza, Szamotuł, Śremu, Środy Wielkopolskiej, Wolsztyna i Wrześni w którym wzięli udział nasi uczniowie.Zadania konkursowe polegało na obserwacji i fotografowaniu wybranych przez siebie 3 obiektów przyrody w różnych porach roku (maj, czerwiec, wrzesień, listopad). Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Brało w nim udział 235 uczniów z 46 szkół.Wszyscy uczestnicy oraz opiekunowie otrzymali kalendarz na 2018 rok, z wykorzystaniem nagrodzonych prac konkursowych. Gali towarzyszyła wystawa prac fotograficznych.
GWIAZDKA SZKOLNA
LABORATORIUM WYOBRAŹNI
FABRYKA BOMBEK
21.12.2017 tuż przed świętami odwiedziliśmy wytwórnie ozdób choinkowych KADPOL w Gnieźnie. Dzieci miały okazję prześledzić etapy produkcji kolorowych bombek: dmuchalnia, srebrzalnia, lakiernia, dekoratornia oraz sklep.
Wszyscy brali udział w warsztatach dekoratorskich, dzieci miały za zadanie ozdobić 4 bombki. Po wyczerpujących zajęciach, bardzo smakował Nam posiłek w restauracji dla dzieci.
Jasełka – widowisko o Bożym Narodzeniu
12 grudnia 2017 r. objazdowy teatr dla dzieci " Gargulec" z Gdyni odwiedził naszą szkołę.
Aktorzy przedstawili wesoły spektakl o przygodach Bałwanka, ucząc dzieci zasad bezpieczeństwa w zimowej porze roku.
Czy wszystkie Śnieżynki są takie same? Bałwanek próbował rozwiązać tę zagadkę wspólnie z dziećmi.
W przedstawieniu pojawili się także : wrona, zajączek i Pani Mróz. Baśń i oprawa muzyczna wprowadziła dzieci w zimowy, wesoły nastrój.
TEATRZYK
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
REWIA NA LODZIE
29 listopada 2017 r. odwiedziliśmy poznańską Arenę, a powodem wyjazdu była:
MOSKIEWSKA REWIA NA LODZIE z przedstawieniem " Królowa Śniegu ". Fantastyczne , baśniowe widowisko oparte na motywach baśni H.CH. Andersena.
Przepiękna opowieść zachwyciła nas popisami jazdy figurowej na lodzie i wspaniałymi kostiumami, dekoracją i efektami pirotechnicznymi. SUPER !!!
23.11.2017 roku w Naszej Szkole odbyły się warsztaty z Panem Grzegorzem Snelą - zdunem.
W czwartek 23 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach.Młodsze klasy wysłuchały opowiadania o misiu, który nie chciał mieć sąsiadów i zrobili czarno białe misie - pandy. A starsze klasy mogły wziąć udział w konkursie - "O misiach wiem wszystko".
GMINNY KONKURS RECYTATORSKI - LISTOPAD POETYCKI
Gminny Konkurs Recytatorski "Listopad Poetycki" pod patronatem Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodka Kultury . W tym roku uczniowie recytowali wiersze Marii Konopnickiej.
Szkołę reprezentowali: Lena Szczygieł, Julia Borowczyk, Patrycja Matuszewska, Jakub Jaśkowiak, Anna Karaś, Natalia Szajda, Wiktoria Kubicka, Dominik Danilewicz.
W kategorii kl. I-III trzecie miejsce zajęła Lena Szczygieł z kl. I w wierszu "Sposón na laleczkę".
W kategorii kl. VII i gimnazjum II miejsce zajął Dominik Danilewicz w wierszu pt. "Braciom Pieśniarzom".
Wszystkim uczestnikom konursu serdecznie gratulujemy pięknych występów i życzymy dlaszych sukcesów na polu recytatorskim.
GRUPA ARTYSTYCZNA "REKONSTRUKTO"
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI NARODOWEJ
Święto Niepodległości Polski obchodziliśmy w dniu 10.11.2017 roku. Apel z tej okazji przygotowała klasa VII. W związku z 200. rocznicą śmierci T. Kościuszki uczniowie pokazali inscenizację Insurekcji Kościuszkowskiej na rynku w Krakowie. Można było zobaczyć wodza w stroju krakowskim, szlachtę i kosynierów. Recytacje i śpiew oraz prezentacja multimedialna przybliżyły wszystkim postać tego wielkiego Polaka.
Delegacja uczniów kl. VII pod opieką opiekuna SU brała udział w Gminnych Obchodach Święta Niepodległości w Pięczkowie.
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
9 listopada obchodziliśmy w Naszej Szkole Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek . Jest to święto wszystkich bajkowych postaci , które towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe.Uczniowie Naszej Szkoły przebrali się za wybrane postaci z bajek. W ten dzień można było spotkać na szkolnym korytarzu Czerwonego Kapturka, Pinokia albo księżniczkę. A w bibliotece szkolnej na czytelników czekały bajkowe zagadki nagradzane słodkim drobiazgiem.
Pamiętamy o tych, którzy odeszli...
Delegacje kl. IV-VII odwiedziły cmentarz Parafialny w Solcu Wlkp. Złożyły własnoręcznie przygotowane wiązanki na mogile żołnieży poległych w czasie II Wojny Światowej. Zapalono również światełka pamięci na grobach pracowników Szkoły.
JAROCIN
UROCZYSTE PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ
4.X.2017r. to bardzo ważna data dla uczniów klasy pierwszej. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Sulęcinie. Pierwszoklasiści swój program artystyczny rozpoczęli tanecznym krokiem POLONEZA. Swoją postawą udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania, po którym Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania dzieci na uczniów I klasy. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Odprężeni i uśmiechnięci przyjmowali życzenia i prezenty.
Ten dzień na długo zostanie w ich pamięci.
KONCERT
4.10.2017r. spotkaliśmy się na pierwszym z pięciu koncertów w wykonaniu artystów z Filharmonii Poznańskiej. Słuchaliśmy muzyki filmowej do znanych kreskówek i filmów młodzieżowych.
Z niecierpliwością czekamy na następny koncert poświęcony najpiękniejszym polskim i zagranicznym kolędom.
Zapraszamy wszystkich chętnych.
DZIEŃ JABŁKA
INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
FESTYN
INOWROCŁAW
WYCIECZKA DO KÓRNIKA
Uwieńczeniem 3-letniej nauki uczniów klasy 3, była 3 dniowa wycieczka
do Rogalina, Kórnika i Zaniemyśla. Od 6 czerwca 2017r. aktywnie wypoczywaliśmy
od codzienności, dużo zwiedzaliśmy, poznawaliśmy fascynujące historie.
Przekonaliśmy się, że bliska okolica jest bardzo ciekawa i pełna miejsc, do których warto wrócić. Opiekunami wycieczki były: pani Natalia Ueberhan i pani Jola Czubała.
Trzy dni okazały się za krótkie, aby zobaczyć wszystkie osobliwości i zakątki MAŁEJ OJCZYZNY.
Miło wspominamy wspólnie spędzony czas. Najlepsze chwile uwieczniliśmy na licznych fotografiach, które będą dla nas znakomitą pamiątką po opuszczeniu klasy 3.
DZIEŃ DZIECKA
"PODCHODY LITERACKIE"
11 i 18 maja odbyły się w Naszej Szkole „Podchody literackie”. Każda z grup rozwiązywała odnalezione przez siebie zadania ukryte w kolorowych kopertach . Młodzi uczestnicy zajęć musieli wykazać się nie tylko znajomością lektur oraz baśni i bajek ale też kreatywnością, spostrzegawczością, sprytem oraz umiejętnością samodzielnego myślenia i pracy w zespole. Na zakończenie każda grupa wykonała plakat promujący bibliotekę zawierający tegoroczne hasło tygodnia bibliotek - Biblioteka oczywiście.
11 i 18 maja odbyły się w Naszej Szkole „Podchody literackie”. Każda z grup rozwiązywała odnalezione przez siebie zadania ukryte w kolorowych kopertach . Młodzi uczestnicy zajęć musieli wykazać się nie tylko znajomością lektur oraz baśni i bajek ale też kreatywnością, spostrzegawczością, sprytem oraz umiejętnością samodzielnego myślenia i pracy w zespole. Na zakończenie każda grupa wykonała plakat promujący bibliotekę zawierający tegoroczne hasło tygodnia bibliotek - Biblioteka oczywiście.
11 i 18 maja odbyły się w Naszej Szkole „Podchody literackie”. Każda z grup rozwiązywała odnalezione przez siebie zadania ukryte w kolorowych kopertach . Młodzi uczestnicy zajęć musieli wykazać się nie tylko znajomością lektur oraz baśni i bajek ale też kreatywnością, spostrzegawczością, sprytem oraz umiejętnością samodzielnego myślenia i pracy w zespole. Na zakończenie każda grupa wykonała plakat promujący bibliotekę zawierający tegoroczne hasło tygodnia bibliotek - Biblioteka oczywiście.
11 i 18 maja odbyły się w Naszej Szkole „Podchody literackie”. Każda z grup rozwiązywała odnalezione przez siebie zadania ukryte w kolorowych kopertach . Młodzi uczestnicy zajęć musieli wykazać się nie tylko znajomością lektur oraz baśni i bajek ale też kreatywnością, spostrzegawczością, sprytem oraz umiejętnością samodzielnego myślenia i pracy w zespole. Na zakończenie każda grupa wykonała plakat promujący bibliotekę zawierający tegoroczne hasło tygodnia bibliotek - Biblioteka oczywiście.
11 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej Nr 3 w Środzie Wlkp. odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursów powiatowych. Uczeń Naszej Szkoły - Dominik Danilewicz - został nagrodzony dwukrotnie:
- za zajęcie 4 miejsca w XV Powiatowym Konkursie Przyrodniczym,
- za zajęcie 1 miejsca w XIV Powiatowym Konkursie Matematycznym.
Dominikowi serdecznie gratulujemy sukcesu!
TYDZIEŃ BIBLIOTEK
Tydzień bibliotek - spotkanie z podróżnikiem i pisarzem Romanem Pankiewiczem, zorganizowane we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Krzykosy.
10.05.2017r. uczniowie Naszej Szkoły mieli okazję zapoznać się z Islandią - krajem bogatym w wody geotermalne, szklarniowe plantacje bananów, otoczonym górami lodowców. Autor książki pt. "Islandia trzeci żywioł" w ciekawy i humorystyczny sposób opowiadał o tym jak wygląda życie, z czego słynie i jak zaskakującą przyrodę posiada ten kraj. Całość opowieści uzupełniła prezentacja ciekawych zdjęć. Uczniowie zadawali naszemu gościowi niełatwe pytania. Zainteresowanie Islandią było ogromne. Z całą pewnością sięgniemy po książkę tego autora.
226 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
DSCN0805 | DSCN0812 |
---|---|
DSCN0813 | DSCN0814 |
DSCN0811 |
Dnia 28.04.2017r. odbył się uroczysty apel z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną przygotowały klasy IV i VI. Uczniowie po mistrzowsku odegrali swoje role, całość dopełniły pięknie odśpiewane piosenki. Tego dnia w szkole panowała podniosła i uroczysta atmosfera. W końcowej części spotkania wręczono uczniom nagrody za udział w konkursach bibliotecznym i przedmiotowych.
"POLSKA WIELKANOC"
W przedświąteczną środę odbyły się w Naszej Szkole warsztaty, pt. "Polska Wielkanoc". Po prezentacji multimedialnej uczniowie samodzielnie piekli babki wielkanocne i przygotowywali ozdoby świąteczne. Następnie przy wspólnym wielkanocnym stole rozmawiali o tradycjach i zwyczajach Wieliej Nocy.
SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
Dnia 27.03.2017r roku odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania na podstawie legend polskich. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-VI. Usłuszeliśmy fr. takich legend jak: "O poznańskich Koziołkach", "O Białej Damie", "O Morskim Oku", "O hejnale z Wieży Mariackiej", "O Juracie Królowej Bałtyku".
Wyiki: klasy I-III - I miejsce Jagoda Rogacka, II miejsce Michał Grześkowiak, III miejsce Julia Obidowska; klasy IV-VI - I miejsce Weronika Grewling, II miejsce Natalia Piasecka, III miejsce Michalina Szarzewska.
14.03.2017 - DZIEŃ LICZBY "Pi"
W tym dniu w Naszej szkole na czterech pierwszych lekcjach odbył się turniej międzyklasowy, w którym uczestniczyli uczniowie kl. IV-VI.
W ramach zajęć dzieci obejrzały prezentacje multimedialną poświęconą historii liczby π. Uczniowie pracowali z osią czasu, poznali sylwetki sławnych matematyków, wykonywali działania na liczbach, odczytywali wiersze poświęcone liczbie π. Następnie prezentowali swoje zdolności pamięciowe, dotyczące ciągu liczb wchodzących w skład rozwinięcia liczby π. Najlepsi, Mariusz Binkowski i Dominik Danilewicz z klasy VI, zapamiętali aż 56 cyfr z tego ciągu.
Dzień z π zakończył się lukrowaniem herbatników tą właśnie liczbą.
DZIEŃ KOBIET
DZIEŃ KOTA
DZIEŃ DINOZAURA
16 lutego obchodziliśmy w naszej szkole po raz kolejny Światowy Dzień Kota.
W trakcie spotkania dzieci zapoznały się z różnymi ciekawostkami na temat kotów. Obejrzały książki o kotach oraz króciutko opowiedziały o swoich pupilach. Uczniowie wysłuchali opowieści "Kotek Dyzma " Doroty Kozioł oraz zrobiły przepiękne koty z zakręconymi ogonkami.
Kolejnym nietypowym świętem obchodzonym w naszej szkole był Dzień Dinozaura. Dzień ten był okazją do przypomnienia sobie o tych prehistorycznych gadach zamieszkujących na Ziemi. Rozmawialiśmy o ich zwyczajach i cechach szczególnych.Uczniowie chętni wykonali dinozaury z papieru. Dzieci przyniosły do szkoły figurki, maskotki dinozaurów oraz wiele książek o dinozaurach. Wspólnie z pacynką smoko- dinozaura przeczytaliśmy książę o Dinusiu który jechał do szkoły, przeglądaliśmy książki o dinozaurach oraz oglądaliśmy bajkę Dinopociąg.
DYSKOTEKA WALENTYNKOWA
WYCIECZKA DO POZNANIA
Dnia 27 stycznia 2017 roku klasy IV,V i VI w nagrodę za ciężką pracę w I półroczu wyjechały na wycieczkę do stolicy Wielkopolski.
Odwiedziliśmy „Słodkie Czary-mary” czyli fabrykę cukierków. Własnoręcznie wykonaliśmy pyszne lizaki. Następnie udaliśmy się do Kościoła przy Placu Bernardyńskim aby zobaczyć największą ruchomą Szopkę Bożonarodzeniową w Europie. O godzinie 12.00 obejrzeliśmy na Starym Rynku Koziołki poznańskie. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Wojskowego, w którym odbyły się warsztaty i żywa lekcja historii z zakresu powstania wielkopolskiego.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
GWIAZDKA SZKOLNA
Dnia 15 grudnia 2016 roku odbył się apel, w trakcie którego uczniom zostały wręczone nagrody za udział w konkursach:
-
konkurs recytatorski „POETYCKI LISTOPAD”,
-
konkurs plastyczny „PLAKAT PROMUJĄCY CZYTELNICTWO”,
-
konkurs czytelniczy „JAKI TO PISARZ”.
MIKOŁAJKI
DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA
ABSOLWENTKA - ALPINISTKĄ
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
16 listopada 2016 roku gościliśmy w Naszej Szkole byłą absolwentkę panią Annę Danilewicz alpinistkę – zdobywczynię szczytu Mont Blanc (4810m n.p.m.).
Podczas spotkania pani Ania pokazała nam zdjęcia z wyprawy, opowiedziała, jak wygląda ekwipunek alpinisty oraz omówiła kolejne etapy wspinaczki wysokogórskiej. Mogliśmy również dokładnie obejrzeć sprzęt wspinaczkowy: liny, uprzęże, karabinki, kask, czekan, specjalne buty oraz mocowane do nich raki, czyli metalowe kolce, umożliwiające poruszanie się po lodzie i śniegu. Przez chwilę poczuliśmy się jak prawdziwi alpiniści.
Jesteśmy pełni podziwu dla naszego gościa. Padło wiele pytań, na które otrzymaliśmy wyczerpujące odpowiedzi. Dowiedzieliśmy się, że wspinaczka wysokogórska jest piękna, ale skomplikowana i bardzo niebezpieczna.
Spotkanie zakończyły gromkie brawa i życzenia wielu ciekawych wypraw, a przede wszystkim zdobycia kolejnego wymarzonego szczytu. Powodzenia.
PAMIĘTAMY O PATRONIE
Apel z okazji 100 rocznicy śmierci Henryka Sienkiewicza - Partona Naszej Szkoły.
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie klasy III.
PAMIĘTAMY O TYCH, KTÓRZY ODESZLI!
Podobnie jak w latach ubiegłych odwiedziliśmy groby byłych pracowników Szkoły oraz mogiłę Żołnierzy Nieznanych na cmentarzu w Solcu Wlkp. Dzieci zapaliły znicze i położyły własnoręcznie wykonane wieńce. Po powrocie do Szkoły obejrzeliśmy multimedialną prezentację pt. "Znane polskie cmentarze".
POZNAJEMY NASZĄ MAŁĄ OJCZYZNĘ
26 października 2016 roku odbyła się wycieczka szkolna klas IV-VI.
Kolejny raz odkrywaliśmy przepiękne zabytki Wielkopolski. Tym razem zwiedzaliśmy Muzeum Ziemi Pyzdrskiej, Opactwo Cystersów w Lądzie nad Wartą. Zobaczyliśmy niezwykłe miejsce, które było granicą zaborów w Borzykowie. Ponadto odwiedziliśmy przytulne kino w Zagórowie, gdzie obejrzeliśmy film, pt. „Mój przyjaciel smok”. Ciekawym punktem programu wycieczki było oglądanie panoramy Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego z wieży widokowej w Zagórowie. Wycieczka była bardzo udana.
Dzień Edukacji Narodowej
13 października 2016 roku w Naszej Szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy V i VI przygotowali część artystyczną. Były żarty, humor z zeszytów szkolnych, oraz wiersze i piosenki dla pracowników Zespołu.