Z OSTATNIEJ CHWILI

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

RAJD ROWEROWY NA ZAKOŃCZENIE LATA

Pożegnanie lata - rajd rowerowy klas VI-VIII - 21.09.2018r.

      Tego dnia pogoda dopisała. W dobrych humorach pojechaliśmy zwiedzać oczyszczalnię ścieków w Sulęcinku. Następnie ruszyliśmy na "Górę Konwaliową" - najwyższy punkt widokowy w Gminie Krzykosy.

     W Sulęcinku miały miejsce podchody z zestawem zadań do wykonania. Przy okazji odbył się plener malarski. Na zakończenie rajdu zorganizowaliśmy ognisko z kiełbasakami i pieczonymi ziemniakami.

       W taki sposób pożegnaliśmy tegoroczne, upalne lato. Czekamy na Polską złotą jesień ...

DZIEŃ JABŁKA

"Wszystko zaczyna się od korzeni"

Września - Grzybowo  4.10.2018r.

      We wrzesińskim kinie "Trójka" klasy starsze VI, VII i VIII miały okazję obejrzeć film pt. "Dywizjon 303 - Prawdziwa historia". Uczniowie byli oczarowani bohaterstwem polskich lotników w bitwie o Anglię.

        W dalszej części dnia odwiedziliśmy Gród w Grzybowie - odebraliśmy swoją nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie "Ekologiczna Marzanna". Zwiedziliśmy wystawę, poznaliśmy życie mieszkańców grodu w X w. Następnie odbył się turniej sprawnościowy, który składał się z toru przeszkód, strzelania z łuku i rzutu włócznią do celu.

         Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Sulęcina.

KASZTANY

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ,

 

PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

DZIEŃ PAPIESKI

      W niedzielę 14 października 2018 roku obchodziliśmy XVIII Dzień Papieski, pt. "Promieniowanie Ojcostwa". Uczniowie klas I-VIII przygotowali się do tego wydarzenia przez modlitwę różańcową oraz przypomnienie życiorysu Jana Pawła II.

WIADOMOŚCI SPORTOWE

        We wrześniu odbyły się Gminne Zawody Spotrowe w Tenisie Stołowym. Klasy młodsze (4-6) spotkały się w Zespole Szkół w Pięczkowie. Nasza reprezentacja zespół chłopców: Ebelewicz Bartosz, Kaminiarczyk Marcin, zespół dziewczyn: Szajda Natalia, Kominek Wiktoria. Obydwie pary zaprezentowały świetny, wysoki poziom gry, co zapewniło zespołom 5 (dziewczyny) i 6 miejsce w klasyfikacji końcowej.

       Kilka dni później rywalizowały ze sobą klasy starsze (7-8 i III gim.) tym razem w Zespole Szkół w Krzykosach. Nasza reprezentacja szkolna - Czarnecka Anna, Grewling Weronika oraz Szajda Julia również stawiła się do rozgrywek. Poziom zawodników był bardzo wysoki. Nasza para deblowa po zaciętej walce punkt za punkt ostatecznie uplasowała się na 5 miejscu.

      Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

                                                                                  Czołem!

WYCIECZKA DO POZNANIA

Dnia 18.10.2018 roku klasy IV i V wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Poznania.

W programie:

- Cinemacity Kinepolis - "Hotel Transylwania 3",

- "Blubry 6D" (gwara poznańska, legendy dotyczące Ratusza i Koziołków    

    Poznańskich, historia trębacza).

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

NOCOWANKA