Z OSTATNIEJ CHWILI

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

RAJD ROWEROWY NA ZAKOŃCZENIE LATA

Pożegnanie lata - rajd rowerowy klas VI-VIII - 21.09.2018r.

      Tego dnia pogoda dopisała. W dobrych humorach pojechaliśmy zwiedzać oczyszczalnię ścieków w Sulęcinku. Następnie ruszyliśmy na "Górę Konwaliową" - najwyższy punkt widokowy w Gminie Krzykosy.

     W Sulęcinku miały miejsce podchody z zestawem zadań do wykonania. Przy okazji odbył się plener malarski. Na zakończenie rajdu zorganizowaliśmy ognisko z kiełbasakami i pieczonymi ziemniakami.

       W taki sposób pożegnaliśmy tegoroczne, upalne lato. Czekamy na Polską złotą jesień ...

DZIEŃ JABŁKA

"Wszystko zaczyna się od korzeni"

Września - Grzybowo  4.10.2018r.

      We wrzesińskim kinie "Trójka" klasy starsze VI, VII i VIII miały okazję obejrzeć film pt. "Dywizjon 303 - Prawdziwa historia". Uczniowie byli oczarowani bohaterstwem polskich lotników w bitwie o Anglię.

        W dalszej części dnia odwiedziliśmy Gród w Grzybowie - odebraliśmy swoją nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie "Ekologiczna Marzanna". Zwiedziliśmy wystawę, poznaliśmy życie mieszkańców grodu w X w. Następnie odbył się turniej sprawnościowy, który składał się z toru przeszkód, strzelania z łuku i rzutu włócznią do celu.

         Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Sulęcina.

KASZTANY

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ,

 

PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

DZIEŃ PAPIESKI

      W niedzielę 14 października 2018 roku obchodziliśmy XVIII Dzień Papieski, pt. "Promieniowanie Ojcostwa". Uczniowie klas I-VIII przygotowali się do tego wydarzenia przez modlitwę różańcową oraz przypomnienie życiorysu Jana Pawła II.

WIADOMOŚCI SPORTOWE

        We wrześniu odbyły się Gminne Zawody Spotrowe w Tenisie Stołowym. Klasy młodsze (4-6) spotkały się w Zespole Szkół w Pięczkowie. Nasza reprezentacja zespół chłopców: Ebelewicz Bartosz, Kaminiarczyk Marcin, zespół dziewczyn: Szajda Natalia, Kominek Wiktoria. Obydwie pary zaprezentowały świetny, wysoki poziom gry, co zapewniło zespołom 5 (dziewczyny) i 6 miejsce w klasyfikacji końcowej.

       Kilka dni później rywalizowały ze sobą klasy starsze (7-8 i III gim.) tym razem w Zespole Szkół w Krzykosach. Nasza reprezentacja szkolna - Czarnecka Anna, Grewling Weronika oraz Szajda Julia również stawiła się do rozgrywek. Poziom zawodników był bardzo wysoki. Nasza para deblowa po zaciętej walce punkt za punkt ostatecznie uplasowała się na 5 miejscu.

      Wszystkim uczestnikom zawodów gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

                                                                                  Czołem!

WYCIECZKA DO POZNANIA

Dnia 18.10.2018 roku klasy IV i V wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Poznania.

W programie:

- Cinemacity Kinepolis - "Hotel Transylwania 3",

- "Blubry 6D" (gwara poznańska, legendy dotyczące Ratusza i Koziołków    

    Poznańskich, historia trębacza).

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

NOCOWANKA

PAMIĘTAMY O ZMARŁYCH

KARTKA DLA POWSTAŃCA

      BohaterON  w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o temetyce historycznej. Ma ona na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.